منوی اصلی
مجله تناسب اندام
زندگی شاد و سالم با ورزش
 • مدیر مجله چهارشنبه 29 بهمن 1393 10:26 ق.ظ نظرات ()

  فلفل قرمز

  افزایش متابولیسم برای کسانی که رژیم می‌گیرند، اهمیت زیادی دارد اما اینکه بدنتان با چه سرعتی کالری می‌سوزاند، به عوامل مختلفی بستگی دارد. بعضی از مردم بطور ارثی، متابولیسم سریعی دارند. معمولا آقایان نسبت به خانمها، کالری بیشتری می‌سوزانند حتی در حالت استراحت. سوخت و ساز اکثر مردم بعد از ۴۰ سالگی بطور مداوم کند می‌شود. اگرچه شما نمی‌توانید سن، جنس و ژنتیک خودتان را کنترل کنید اما راههای دیگری برای افزایش متابولیسم شما وجود دارد که در زیر، ۱۰ تا از آنها را آورده ایم:

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 29 بهمن 1393 10:27 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مدیر مجله سه شنبه 28 بهمن 1393 09:57 ق.ظ نظرات ()

  شکم شش تکه

  اگر میخواهید عضلات شکم‌تان شش تکه شود ، ورزش خالی کافی نیست باید در کنار تمرین سنگین رژیم غذایی مناسبی هم داشته باشید در این مقاله ما ۸ ماده غذایی فوق العاده را به شما معرفی خواهیم کرد که می‌تواند به شما در هدفتان کمک کند.

  آخرین ویرایش: سه شنبه 28 بهمن 1393 09:58 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مدیر مجله دوشنبه 27 بهمن 1393 10:12 ق.ظ نظرات ()

  بلغور جو دو سر

  شما سعی می‌کنید که هر روز صبحانه بخورید زیرا مهمترین وعده غذایی در روز است بخصوص اگر در حال تلاش برای کاهش وزن باشید. اما اگر معده‌تان همیشه در حدود ساعت ۱۰ صبح به سر وصدا می‌افتد و نمی‌توانید درمقابل وسوسه خوردن شیرینی‌جات مقاومت کنید، زمان آن است که چیز مفیدتری را جایگزین غلات صبحانه‌تان کنید. بر طبق تحقیق جدیدی که در سالنامه تغذیه و متابولیسم منتشر شد، خوردن بلغور جو دوسر برای صبحانه باعث می‌شود که بمدت بیشتری احساس سیری کنید و تعداد کالری مصرفی شما را در ناهار به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 27 بهمن 1393 10:13 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مدیر مجله دوشنبه 27 بهمن 1393 10:09 ق.ظ نظرات ()

  ورزش

  چگونه از تنبلی و فرسودگی که باعث ورزش نکردن می‌شوند، جلوگیری کنیم؟

  اگر شما از ورزش خسته شده‌اید یا بخاطر اینکه یک هفته در تعطیلات بوده و به باشگاه نرفته‌اید، احساس شکست می‌کنید، بیرون آمدن از وضعیت کنونی‌تان می‌تواند دشوار باشد. اما باید قبل از اینکه شروع به افزایش وزن و از دست دادن قدرتتان کنید یا کاملا دلسرد شوید به برنامه تمرینی‌تان برگردید. ما از مربیان درجه یک پرسیدیم که وقتی واقعا دوست نداریم ورزش کنیم، باید چه کار کنیم!

  آخرین ویرایش: دوشنبه 27 بهمن 1393 10:10 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مدیر مجله دوشنبه 27 بهمن 1393 10:05 ق.ظ نظرات ()

  کاهش وزن

  برای جولی مورفی‌، اضافه وزن امری آشنا بود‌؛ زیرا تمام خانواده‌اش به این مشکل دچار بودند‌. اما او تصمیمی جدی برای تغییر شرایط خود گرفته بود‌.

  مورفی ۵۷ ساله که اهل شرق تنسی است‌، می‌گفت‌:‌ “مادر ما هیچ وقت با ما جایی نمی‌آمد‌، زیرا از اضافه وزن بیش از حدش خجالت می‌کشید‌. من مطمئن بودم که نمی‌خواهم مانند او بشوم و خودم را از زندگی فرزندانم طرد کنم‌‌”‌.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 27 بهمن 1393 10:06 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مدیر مجله دوشنبه 27 بهمن 1393 09:55 ق.ظ نظرات ()

  حرکت اسکات

  تمرینات اسکات، ماهیچه‌های سرین، همسترینگ، مفاصل ران و چهار سر ران را به چالش می‌کشد. تمرینات ترکیبی، بیشتر از تمرینات انفرادی کالری می‌سوزانند و به آب کردن چربی کمک می‌کنند.

  قرار دادن تمرینات اسکات در جلسات تمرینات قدرتی، به میزان دو یا سه بار در هفته، یک راه موثر برای کاهش چربی بدن و تقویت عضلات شماست.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 27 بهمن 1393 09:56 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مدیر مجله دوشنبه 27 بهمن 1393 09:54 ق.ظ نظرات ()

  کاهش وزن

  در زمان فشار اقتصادی، کاهش هزینه‌ها یک اولویت مهم است. پس چرا با پیش آمدن چنین فرصتی، همزمان خودتان را لاغر هم نکنید؟

  وقتی که فشار اقتصادی افزایش می‌یابد، می‌توانید وعده‌های غذایی با ارزش را با غذاهای فست فودی جایگزین کنید یا بجای وعده‌های غذایی سالم و مغذی، در مصرف تنقلات شیرین زیاده روی کنید.

  اما با این روش، نه تنها صرفه جویی نمی‌کنید، بلکه احتمالا وزنتان چند کیلویی بالاتر هم می‌رود. اما روش‌هایی وجود دارد که بتوانید هم وزن کم کنید، و هم پول پس انداز کنید. این خوب نیست؟

  آخرین ویرایش: دوشنبه 27 بهمن 1393 09:55 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مدیر مجله دوشنبه 27 بهمن 1393 09:40 ق.ظ نظرات ()

  پیاده روی

  اگر شما چاقید یا کمی اضافه وزن دارید، مصرف ۵۰۰ کالری بیشتر با یک پیاده روی روزانه به شما کمک می‌کند تا در هفته حدود نیم کیلو وزن کم کنید. حتی اگر اضافه وزن نداشته باشید، سوزاندن این میزان کالری باعث خواهد شد تا: خوش اندام بمانید، خطر ابتلا به بیماری‌ها را کاهش دهید، شرایط بدنیتان را تنظیم کنید و از احتمال اضافه وزن در آینده جلوگیری کنید.

  راهنمای فعالیت فیزیکی ۲۰۰۸ آمریکا، توصیه می‌کند تا هر هفته به مدت ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه تمرینات کاردیویی مانند پیاده‌روی انجام دهید تا از فواید سلامتی آن بهره مند شوید.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 27 بهمن 1393 09:40 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مدیر مجله یکشنبه 26 بهمن 1393 08:27 ق.ظ نظرات ()

  خسته شدن

  همه‌ی ما وقتی کاری که کرده‌ایم بیشتر بد است تا خوب، از حرف زدن فرار می‌کنیم، در مورد ورزش هم همین طور است.

  اگرچه همان پیدا کردن انگیزه‌ی اولیه‌ی ورزش هم برای خیلی‌ها یک چالش بزرگ است، اما بعضی‌ها که به ورزش معتاد شده‌اند، دیگر دل کندن از ورزش برایشان کار بسیار سختی است.

  آخرین ویرایش: یکشنبه 26 بهمن 1393 08:27 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مدیر مجله یکشنبه 26 بهمن 1393 08:26 ق.ظ نظرات ()

  حرکت شنا

  با این سه راهکار ساده، به جای فرار از شنا ، شنا رفتن را از رو ببرید.

  آخرین ویرایش: یکشنبه 26 بهمن 1393 08:26 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مدیر مجله یکشنبه 26 بهمن 1393 08:24 ق.ظ نظرات ()

  شکم صاف

  ما از میشل لوویت درخواست کردیم که یک برنامه برای داشتن شکمی صاف به ما ارائه بدهد و او سنگ تمام گذاشت. اصول او براساس برنامه‌هایی بود، که او برای شاگردان هالیودش پیاده می‌کرد، تمرین‌های قدرتی برای فرم دهی به تمامی ماهیچه‌های بدن و کاردیو که از پس آب کردن چربی‌های شکم بر می‌آیند، اما آنقدر ها هم دشوار نیستند که شما از پسش برنیایید.

  برای شکمی با فرم فوق العاده ، هر چرخه را دوبار تکرار کنید. هرتمرین را به مدت یک دقیقه و سی ثانیه کاردیو انجام دهید. بین تمرین‌ها دو دقیقه استراحت کنید. برای دست یافتن به شکمی صاف، این برنامه سه بار در هفته به طور منظم باید انجام شود. وسایل مورد نیاز؛ وزنه‌های سبک (حدودا دو کیلویی)، یک کش محکم، و یک تایمر.

  آخرین ویرایش: یکشنبه 26 بهمن 1393 08:25 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مدیر مجله یکشنبه 26 بهمن 1393 08:17 ق.ظ نظرات ()

  دویدن

  اگر از اینکه قبل از اینکه به هدفتان برسید، از نفس میفتید خسته شده‌اید، وقتش رسیده که فکری بکنید. جدای از تجربه‌ی شما بعنوان یک دونده، شما می‌توانید سرعت و مسافت دویدنتان را بهبود ببخشید.

  تنها با اعمال تغییراتی در روتین فعلی‌تان، خواهید توانست به هر دوی آن اهداف برسید. خبر خوب این است که نیازی نیست هر روز تمرین کنید. با این برنامه، خواهید توانست تنها با ۳ روز تمرین در هفته، هم سرعت و هم مسافت دویدنتان را ارتقا دهید.

  آخرین ویرایش: یکشنبه 26 بهمن 1393 08:19 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مدیر مجله یکشنبه 26 بهمن 1393 08:11 ق.ظ نظرات ()

  بوی بد در باشگاه

  عرق کردن در باشگاه طبیعی است و بخشی ضروری از هر فعالیت ورزشی بحساب می‌آید. تمرین باعث می‌شود ضربان قلبتان زیاد شود، همین موضوع باعث می‌شود سریع‌تر تنفس کنید و دمای بدنتان افزایش پیدا کند. تمام این‌ها به شما کمک خواهد کرد تا سالم و خوش اندام بمانید.

  آخرین ویرایش: یکشنبه 26 بهمن 1393 08:12 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مدیر مجله یکشنبه 26 بهمن 1393 08:09 ق.ظ نظرات ()

  تعجب زنانه

  هر کسی باید از جایی شروع کند، درست است؟ اگر اولین بار است که ورزش کردن را جدی گرفته‌اید، شاید سردرگم شوید که از کجا باید شروع کرد.

  اغلب برنامه‌های ورزشی که پیدا خواهید کرد، برای افرادی تدوین شده که تجربه‌ی خوبی در تمرینات ورزشی دارند، و یا اینکه خوش اندامند. چنین برنامه‌هایی برای تازه کارها واقعا سخت است، حتی احتمالش هست که آسیب‌هایی جدی ببینند.

  حتی تمرینات ساده‌ی بدنسازی هم اگر به اشتباه اجرا شوند می‌تواند خطرناک باشد. بنابراین اگر گیج شده‌اید که از کجا شروع کنید، این شش ورزش برتر برای تازه کارها را بررسی کنید.

  آخرین ویرایش: یکشنبه 26 بهمن 1393 08:10 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مدیر مجله یکشنبه 26 بهمن 1393 08:08 ق.ظ نظرات ()

  مربی ورزشی

  اگر بدنبال استخدام یک مربی حرفه‌ای هستید، شاید انتخابش برایتان سخت باشد. بهترین مربیان، در اولین جلسه شما را نشانده و سوالات مختلفی از شما خواهند پرسید. آنها حتی قبل از اینکه وزنه‌ای را لمس کنید، خواهند یافت که دقیقا چه نیازی دارید.

  بدین ترتیب مربی مورد نظر شما خواهد توانست بهترین برنامه‌ی درخور نیازهای شما را تدوین کند تا از اجرای آن بهترین نتیجه را بگیرید.

  برخی از سوالاتی که ممکن است مربی شما در اولین جلسه مطرح کند از این قرار است:

  آخرین ویرایش: یکشنبه 26 بهمن 1393 08:09 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 3 1 2 3
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic